Sanal Sunucu Seçimi ve Özellikleri

Sanal server seçimi ve özellikleri ile ilgili bilgi vereceğimiz bu yazıda sizlere VDS sunucu ve VPS sunucuları arasındaki farkları, vds sunucularını nerelerde kullanabileceğiniz ile ilgili bilgi vereceğim.

Öncelikle farazi server sistemleri, sizlerin hosting üzerinde daha çok denetim sahibi olma avantajını sunar.

Bir IP adresine daha çok site kurmanıza ve bu sitelerin data kaplama büyüklüğüne göre kapasiteyi ne kadar kullanabileceğinizi seçme olanağını dahi verir.

Bu açıdan baktığımızda hem daha tasarruflu üstelik yüksek performans alabileceğiniz bir sistemdir. Fakat büyük bir işletme sitesi için farazi server yeterli olmayacaktır. Bunun için değişik hosting türlerine yönelmeniz en iyisidir.

  • Günümüzde küçük çaplı e-ticaret siteleri farazi sunucuları tercih etmektedir. Veri açısından rastgele bir sorun olmamakla birlikte, yedekleme yapmanız bu süreçte çok önemlidir.

Ana servera bir zarar gelirse tüm siteleriniz zarar görmüş olur.Sanal sunucu alırken bunu göz önünde bulundurmanız gerekir.

Web sitenize rastgele bir hücum olursa sunucudaki başka siteler etkilenmez. Fakat fiziksel servera yönelik bir hücum gerçekleşirse tüm sunucular etkilenir.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.

 

Others

Leave a Reply

Comment
Name*
Mail*
Website*